Сам собі журналіст, або ж до школи на канікулах

Що  таке  блогінг  та  де  шукати   теми  для  авторської  публіцистики,  як  знімати  та  редагувати  фото, правила  зйомки, відеомонтаж  в  Adobe  Premiere, а ще  ігри, відпочинок, екскурсія  та водночас  професійне  завдання  у  музеї   А. П. Чехова,  а також  рефлексії,  спілкування  за  кавою  й  багато  чого  іншого – усе  це  стало можливим завдяки  тому, що  на  кафедрі  журналістики та філології з  2 серпня  діє  Міжнародна  літня  школа  блогерів  та громадських  журналістів.  24  учасники  із  Сум,  Харкова, Конотопа  не   лише  занурились  у  теорію, цифрові  технології, але  й  активно   відпочивають.

Організатор   десятиденного  тренінгу  – «Інтерлінк  Академія» (м. Гамбург, Німеччина). Програма літньої школи фінансується  Міністерством  іноземних справ  Німеччини. Від  України  проектом  опікується – громадська організація  “Інститут  розвитку регіональної преси”(м. Київ) – наголошує   координатор  Дмитро Лукашенко.

Координатор  від  «Інтерлінк   Академії»  Тамара  Нельс   зазначає, що основна  ціль  проекту – надання учасникам більше інформації з тем, які були озвучені – фото, відео, цифрова безпека, розслідування. І  не  з однієї , а з багатьох точок зору. Ну, і також  зробити так, щоб  учасники в майбутньому стали  журналістами,  та не  просто журналістами, а щоб вони створили  свої  журналістські  спільноти  і  щоб самі  могли  шукати  цікаві теми, навчити їх  дуже швидко, оперативно та якісно озвучити новину, написати гарний матеріал і викласти в Інтернет.

- За ці  три дні  ми  дізналися дуже багато інформації  за  допомогою  ігор, які  моделювали  життєві  ситуації. Наприклад, гра «зіпсований  телефон». Багатьом  не  сподобалося, але  ця  гра  реально  показує,  як  спотворюється  інформація, пройшовши  кілька  джерел. І тому потрібно орієнтуватися саме на першоджерела, – зазначив учасник школи, блогер  із  Конотопа Сергій  Караван.

- По-перше, всебічний  розвиток  для   студента, який навчається за спеціальністю   «лікарська  справа»,  дуже  важливо. По-друге,  чому  б  і ні, лікар – це  спеціальність, журналістика, блогерство  – це  для  душі, для  себе, для  розвитку, ­– мотивувала свою участь у проекті  студентка  Харківського  національного   медичного  університету Анна  Гарбуз.

Заняття  у міжнародній  літній  школі  триватимуть  до  11 серпня

Каріна   Хачатар’ян,  ЖТ-61, учасниця  школи