Олексій Захарченко: «Хто працює журналістом, той має владу»

Журналісти-першокурсники отримали нагоду поспілкуватися з головою Сумського обласного прес-клубу Олексієм Захарченком. Він розповів студентам про виклики сучасної журналістики та до чого треба себе готувати, обираючи цю професію.

- Хто працює журналістом, той має владу. Однак влада не є гарантією безпеки журналіста. Тож треба вже на початку кар’єри готувати себе до можливого психологічного та навіть фізичного тиску з боку людей,  не зацікавлених у поширенні тієї чи іншої інформації, – зазначив Олексій Захарченко.

Він навів приклади перешкоджання професійній діяльності журналістів у Сумській області. При цьому голова обласного прес-клубу додав, що лише один із названих випадків був доведений до суду, а саме – справа про побиття журналіста Євгена Положія .

Під час зустрічі студенти визначили основні переваги та недоліки журналістики, а спікер розповів першокурсникам про важливість дотримання стандартів цієї професії. Моніторинг відповідності матеріалів українських ЗМІ стандартам журналістики зокрема проводить Інститут масової інформації (ІМІ), представником якого у Сумській області є Олексій Захарченко. Окрім того, ІМІ реалізує й інші проекти: моніторинг «джинси» в українських ЗМІ, організацію тренінгів з журналістики із залученням спеціалістів західних медіа, правову допомогу журналістам при порушенні їхніх прав.

Наприкінці зустрічі студенти, які найактивніше брали участь в обговоренні питань, отримали подарунки від Олексія Захарченка – посібники «Медіакомпас: путівник професійного журналіста» та «Журналіст і (не) безпека».

Віолетта Самохіна, МДм-71