Image1\ Image1\ Image1\

Projects & Activities

Випускний магістрів-перекладачів

11 травня на факультеті ІФСК відбувся випуск магістрів спеціалізації «Переклад» (група ПРм-51. Святкували у теплій, "домашній" атмосфері Літературної вітальні СумДУ. Зі сцени лунали поздоровлення від декана факультету ІФСК Медвідь Олени Миколаївни та завідувача кафедри Германської філології Кобякової Ірини Карпівни. Випускники ж окрім слів вдячності підготували відео-сюрприз, який, ми сподіваємося, залишиться пам’ятною сторінкою в історії кафедри та університету!

 

IFSK 3.0 - Renewed Student Government of the IFSK Faculty

24го квітня відбулася звітно-виборча конференція органів студентського самоврядування факультету ІФСК. Після звіту колишнього студентського декана ФІФСК Вернидуб Євгенії та мажоритарного кандидата Литвинової Дар'ї, учасникам конференції було презентовано програму кандидата на посаду студентського декана ІФСК Опришко Владислави, також відбулися дебати мажоритарних кандидатів до ОСС від ІФСК - Постолатій Софії та Литвинової Дар'ї.

А вже 26го квітня всі студенти факультету мали можливість обирати нове самоврядування. За підсумками голосування обраною є команда студентського декана Опришко Владислави, обраним представником від факультету ІФСК до студентського ректорату стала Літвінова Дар'я

Вітаємо новообраних студентських активістів та бажаємо їм витримки, цікавих ідей та можливостей для їх реалізації, а також підтримки та взаєморозуміння як зі сторони студентів, так і від адміністрації факультету.

 

Foreign students visited schoolchildren

Студенти спеціальності «Переклад» Мішель Аларкон, Ельдорбек Хамітов та Зарнігор Ахмадалієва разом з викладачем кафедри германської філології Гарцуновою Л.І. завітали на урок англійської мови до учнів 10-А класу ЗОШ №15. Мішель Аларкон розповіла учням про Еквадор, країну свого походження, а студенти Ельдорбек Хамітов та Зарнігор Ахмадалієва – про Узбекістан.

Учні з зацікавленням вислухали розповіді, переглянули презентації та поставили чимало запитань студентам про їх враження від перебування в Ураїні, про навчання в СумДУ. Зустріч пройшла у дружній та невимушеній атмосфері.

 

FoFotball between teachers and students and a rock concert

31 березня в рамках Тижня ФІФСК відбувся футбол між викладачами та студентами - ще одна можливість не лише відзначити день народження улюбленого факультету, але й випробувати власні сили! Цього разу перемога за студентами!

А от завершували тиждень, наповнений святковим настроєм, творчими виступами, активними заходами та спортивними конкурсами, всі разом на центральній площі СумДУ під виступ гурту "Бери своє"

Фотографії з футболу

Фотографії з концерту рок-групи "Бери своє"

 

The Spartakiad and Сreative evening "Wordless"

Другий день в рамках тижня факультету ІФСК був дуже насичений. Сьогодні на спартакіаді ми переконалися, що студенти «гуманітарного», які, якщо вірити кліше, повинні ходити в окулярах та з обов'язковим атрибутом в руках – книгою, мають чудові спортивні здібності.

Їх ми перевірили, провівши декілька змагань на швидкість, спритність та реакцію, серед яких були як звичайні стрибки зі скакалкою, так й імпровізований хокей. Команда переможців під назвою «Берлін» була задоволена новенькими браслетами з логотипом улюбленого університету та блокнотами, в яких, можливо, хтось із них почне писати вірші, а потім виступить на літературному вечорі «Безсловесна» наступного року. А цьогорічна «Безсловесна» відбулася сьогодні о 17.00 у Муніципальній галереї.

Весна без слів, але з поезією, влетіла у відчинені двері літературного вечора. Талановиті студенти найкращого факультету різних курсів та спеціальностей порадували наші примхливі вуха прекрасними рядками, тож вечір пройшов максимально приємно, атмосферно, із присмаком аплодисментів, усмішок та дівочих сліз у куточках очей. Ви скажете, що в одній людині не поміститься багато талантів. Ми скажемо, що вже зруйнували цей міф, адже типовий студент ІФСК може все!

А вже взавтра ми чекаємо вас на «Великому твістері»! Тож якщо ви бажаєте пірнути в океан позитиву – гайда на великій перерві в хол Г-корпусу!!!

Фотографії зі спартакіади

Фотографії з "Безсловесної"

 

"Great twister"

Гей, друзі, святкування дня народження ІФСК продовжується! 29 березня наші студенти були найближче один до одного в прямому сенсі цих слів. Можна навіть сказати, що вони стали одним цілим, адже саме цього вимагає всім відома гра Твістер. Тож хол головного корпусу наповнився яскравими кольорами та дзвінким сміхом на великій перерві. Переможниця, Аліна Шинкаренко, стала ще одним власником чудового весняного блокноту, солодощів, а також унікальної синьої чашки з логотипом СумДУ, в якій буде заварювати найсмачніший чай в дощові дні, щоб зігрітися.

Пізніше, в рамках проведення тижня ІФСК, наші активісти ознайомили ще більше людей, а саме студентів спеціальності соціальна робота, зі структурою діяльності студентського деканату, завдяки якому дні типового студента кращого університету набувають яскравості та заряду позитивом на довгий час.

А якщо ви хочете насолодитися прекрасною музикою, чекаємо вас 31 березня в холі Г-корпусу о 12:45,де відбудеться концерт за участі гурту Бери Своє.

Фотографії з "Великого твістеру"

 

Quest game "How well do you know your university?"

Тиждень святкування Дня народження нашого улюбленого факультету ІФСК був розпочатий квест-грою «Як гарно ти знаєш наш універ?», в якій взяли участь студенти як першого, так і старших курсів. Ранковий мозковий штурм та подолання відстаней забезпечили учасникам позитивний настрій на весь день. Команді переможців подарували блокноти з тематичним весняним принтом, також всі учасники були нагороджені солодощами та унікальною наліпкою з логотипом найкращого факультету галактики.

Насичений день завершився переглядом фільму жахів, який, незалежно від обраного жанру, пройшов весело та атмосферно. У другий день святкування на спартакіаді «Хто краще?» ми дізнаємося, хто ж краще на факультеті бігає, стрибає, та зустрінемо справжню весну в муніципальній галереї чудовою поезією наших студентів на «Безсловесній».

Фотографії з квесту

Фотографії з кіноперегляду

 

Meeting with students on issues of academic mobility

16 березня відбулася зустріч Олесі Єгорової, заступника декана з міжнародної діяльності факультету ІФСК зі студентами стосовно можливостей академічної мобільності, участі у грантах та програмах обміну.

Студенти-перекладачі, рекламісти та журналісти разом із представниками cектору міжнародної діяльності факультету ІФСК обговорили проблеми, надихнулися та зарядилися мотивацією. Дійшли висновку, що такі зустрічі надзвичайно корисні. То ж чекайте. Незабаром зустрінемось знову.

 

Student of IFSK ranked Top-50 most useful and important people in Sumy region

Студентка спеціальності "Психологія" СумДУ Дар'я Данілова увійшла в почесну "Зелену десятку" як автор проекту "З Днем народження, Україно". До рейтингу було відібрано лише 10 молодих вчених, волонтерів та творчих особистостей з Сумської області.

Даша Данілова ще у 8 класі долучилася до молодіжного об'єднання старшокласників (МОСТ) при ПДЮ, де небайдужа молодь разом реалізовувала різні ініціативи. У 2016 МОСТ вирішили подати проект на обласне управління молоді та спорту, цим проектом став "#зДН_UA" (З Днем народження, Україно).

"Ми спостерігали тенденцію того, що останнім часом у школах сучасну літературу майже не читають, самостійно якщо хтось і читає, то прозу. А що ж з поезією? От до 25го дня народження України вирішили популяризувати саме сучасну українську прозу" - розповідає лауреатка рейтингу Топ-50.

З 24 областей України + АР Криму було обрано по одному поету та його віршу, вивчено, продекламовано на пам'ять, відзнято операторами UA:Sumy, змонтовано учасниками відео. Далі ці відео були поширені у ютубі, соц.мережах та на телеканалі UA:Sumy. У результаті учасники отримали навички комунікації, ораторського мистецтва, відеомонтажу, а українці 25 відеороликів, які є у вільному доступі для власного використання.

Факульет ІФСК щиро вітає всіх студентів СумДУ, які увійшли до "Зеленої десятки" та бажає творчих успіхів та вагомих майбутніх звершень

 

Students debates about academic integrity

1 березня 2017 року студенти спеціальностей «Психологія», «Соціальна робота», «Переклад» прийняли активну участь в дискусії та дебатах на тему академічної доброчесності.

Викладачі кафедри політології, психології та соціокультурних технологій вважають, що академічна доброчесність є дуже важливою якістю для членів університетської спільноти, тому в черговий раз вони ініціювали відповідне обговорення, залучили колег до напрацювання спільного бачення, якими мають бути студентські роботи, чи є в них місце для наукової новизни?

Начальник Центру науково-технічної і економічної інформації Артем Артюхов розкрив розуміння академічної чесності й доброчесності, а потім продовжив спілкування у форматі дискусії. Він ставив студентам контраверсійні запитання. Зокрема, чи потрібно доповідати викладачеві, що твій одногрупник під час іспиту списував або використовував цифрові пристрої? Запитання викликали неабиякий інтерес серед учасників заходу, а тому розпочата дискусія перетворилася на дебати.

У ході дебатів студентам була запропонована теза: «У студентський роботах мають бути елементи наукової новизни». Щоб довести вищезазначене положення, студенти були розділені на команди. Дві групи представляли Уряд та послідовно відстоювали тезу, дві групи Опозиції намагалися довести протилежне: у студентських роботах не обов’язкова наукова новизна. Студенти дійшли висновку, що наукові роботи мають містити власний внесок студента.

Участь у заході взяли також представники кафедри математичного аналізу та методів оптимізації. Звичайно, у математиків є своя специфіка і щодо навчальної, і щодо наукової діяльності. Але присутні погодилися, що цікаві студентські проекти можуть народжуватися на перетині соціально-психологічних досліджень і пошуку математичного апарату для їх оброблення. Тож представники різних факультетів домовилися про нові зустрічі та подальшу співпрацю.

 

Neighbour holiday "Maslenitsa"

Студенти спеціальності "Соціальна робота" кафедри психології, політології та інноваційних соціальних технологій долучилися до організації та проведення свята "Масляна".

26 лютого 2017 року в житловому кварталі будинків 31, 33, 39, 41, 43 по вулиці Харківська відбулося сусідське свято. Захід втілив традиції європейських сусідських свят, які з 2000 року активно популяризуються у багатьох країнах за ініціативою парижан для зміцнення соціальних зв’язків людей. Європейські традиції кафедра ППСТ спробувала поєднати з вітчизняними звичаями святкування Масляної, надавши сусідам можливість повеселитися безпосередньо в своєму рідному дворі.

Всі бажаючі могли насолодитися млинцями та святковим концертом, отримати інформацію з питань управління спільною власністю в багатоквартирних будинках, для дітей проводилися ігри та майстер-класи. А в ході свята обговорювали проблеми стану житлових будинків та шляхи об’єднання зусиль для їх розв’язання. Додаткового колориту святу додав студентський квест.

 

Students from Uzbekistan visited the exhibition "Folk Art of Sumy"

Студентки-перекладачі 1-го курсу з Узбекістану відвідали виставку "Народне мистецтво Сумщини", присвячену 25-тій річниці Сумського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, що проходила в приміщенні Сумської міської галереї.

Студентам дуже сподобались роботи майстрів традиційного народного мистецтва, професійних художників та мистецтвознавців, які репрезентували різні види і жанри народної творчості: кролевецьке перебірне ткацтво, гончарство, різьблення по дереву, вишивка, моделювання елементів одягу на основі народних традицій, писанкарство, плетіння з соломи і лози, витинанка, вибійка, народний живопис, скульптура, вироби з бісеру, ткання крайок та серветок тощо.

 

Mother Language Day Quiz Competition

Спеціально до Дня Рідної мови команда ІФСК провела інтелектуальну вікторину. Впродовж 3-х днів: 20, 21, 22 лютого, три рази на день на сторінці спільноти студентського самоврядування в вк з'являлися різні запитання, так чи інакше пов'язані з українською мовою. За кожну правильну відповідь учасник отримував +5 балів.

Перемогу отримала - Ольга Прохватило, яка проявила неабияку активність, інтелектуальну підкованість i набрала 60 балів. Ольга може з гордістю називати себе знавцем Рідної мови i отримає подарунок від команди IФСК. Вітаємо!!!

 

Random Acts of Kindness Day

Майбутні психологи з цього семестру проходять практику і тому одним із їх завдань було проведення акції разом з відвідувачами КУ «СМТЦСО (НСП) «Берегиня» відділення денного перебування «Злагода»». Для них студенти провели міні-лекцію про проблеми птахів узимку, а також важливість виявлення доброти та щедрості до них. Вихованці уважно слухали, розповідали про свої добрі справи. А ще, кожен приніс із собою хліб або зерно і разом вирушили годували птахів.

Адже, дуже важливо не просто розповідати, а й на власному прикладі показувати: добро має бути не лише у «червоні дні календаря».

 

Valentine's Day

Today (February 14th) we have visited the wonderful performance that was devoted to the Valentine’s Day. The students of our group took part in it. At the beginning of the celebration there was a moving song from our student Kashenko Polina.

It was very exciting to see the extract from “The Tragedy of Othello”. An actor was very talented. It was the representative of our group Zarva Vlad. His acting was so realistic and perfect. We appreciated authentic English pronunciation in the extract from “Pigmalion” accompanied by the marvelous music from operetta “My Fair Lady”.

And the last part was an entertainment called “Love from the First View”. There were three girls and three boys. They were asked about their preferences in boys’ or girls’ characters. Angels (Kravchenko Anastasia, Romanchenko Julia, Otroschchenko Zhanna) created the special atmosphere.

Prepared by Kateryna Marchenko

 

Memorial evening of Kuzma Scriabin

Минуло 2 роки з того страшного дня, як не стало фронтмену гурту СКРЯБІН, Андрія Кузьменка. Він був не тільки чудовим музикантом, письменником та телеведучим, але й волонтером, який протягом 2014 року допомагав військовим та пораненим у зоні АТО. Студенти факультету ІФСК кожного року вшанувують пам'ять Кузьми під кавери сумських музикантів у затишній атмосфері. Цього року це були групи ZORELIGHT, BLISS IN THE VOID, ENDURANCE та дуети "Влада і Ліза" та "LaraVinco"

Детальніше про проект

 

Deutsch Club

Вирішили вивчити німецьку мову, але не знаєте з чого почати? Чи хочете повторити забутий у школі матеріал? Спеціально для вас чудові люди створили Deutsch Club. Це місце, де ви зможете вчити німецьку за допомогою чудових фільмів та спілкування у компанії крутих людей!

Дізнайтеся більше в нашій групі в вк

 

Movie screenings in original language

24 січня 2017 року студентське самоврядування факультету ІФСК влаштувало черговий кінопоказ. На цей раз глядачам пропонувалося зануритися у психологічний трилер режисера Бреда Андерсена.

Перегляд кінострічок іноземною мовою дає змогу не лише вдосконалювати або вивчати розмовну англійську, але й можливість відчути всі емоції головних героїв, почути голос улюблених акторів і насолодитися сюжетом фільму. Захоплюючий та дійсно вражаючий фільм нікого не залишив байдужим.

 

St. Nicholas Day

21 грудня на кафедрі психології, політології та соціокультурних технологій відбулися передноворічні «посиденьки», які зібрали студентів та викладачів.

Захід об’єднав близько 80 чоловік. Учасники заходу готували різні «смаколики» до святкового столу, студенти виготовляли новорічні іграшки для кафедральної ялинки. Завдяки цікавим ведучим та різноманітним художнім номерам, що підготували студенти разом з працівниками кафедри, захід вийшов цікавим та насиченим. Яскравою цікавинкою, яка урізноманітнила та залучила до спілкування всіх учасників заходу, став конкурс дитячих фотографій. Усі учасники із задоволенням знаходили в дитячих обличчях риси вже зараз таких дорослих та знайомих викладачів та студентів.

 

Performance art

Студенти кафедри ППСТ, майбутні менеджери соціокультурної діяльності з перших днів навчання поринули у світ творчості та мистецтва. Спочатку вони відвідали художню виставку «Об’єм і форма» викладача СумДУ Побожія С.І у галереї «Академічна», а вже згодом і самі навчалися усім тонкощам та особливостям організації виставок - на заході "Організація виставкової діяльності як напрям МСКД".

Однією з тем, яку розглядали студенти на заняттях, був "перфоманс", тож викладач кафедри,знаний мистецтвознавець та керівник галереї мистецтв «Академія» Сергій Побожій вирішив навчати студентів наочно на прикладі перфоманса Йоко Оно.

"Біля стіни стояла драбина, а під стелею була горизонтально підвішена його картина (зображенням вниз) в стилі графіка. Сергій Іванович нам давав збільшувальне скельце, а ми босі (це було умовою перформансу) залазили на драбину і роздивлялися картину, шукали слово, написане крихітними буквами. Цим словом було "yes", і потім кожен сам для себе додумував чому ми говоримо "так" - розповідає студентка групи КД-61, Вікторія Білоцерківець

 

Social action "On the spare parts - only machines!"

В рамках проведення Всеукраїнської акції «На запчастини - тільки машини!» студенти кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ спільно з громадською організацією «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» долучилась до даного заходу присвяченого Міжнародному дню боротьби за скасування рабства 2 грудня 2016 року, ініційованої Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

Було організовано спільну інформаційну кампанію, метою якої стало підвищення обізнаності студентської молоді та мешканців міста Суми з проблеми торгівлі людьми та активізація діяльності з протидії торгівлі людьми на території міста та області, а саме: в приміщенні Сумського державного університету проведено тематичний відеолекторій «Ні експлуатації» для студентів Сумського державного університету та організовано профілактичну акцію з розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів серед мешканців на вулицях міста Суми.

 

Spooky Scary Celebration

On October 31st students of Translation speciality prepared the concert to celebrate Halloween, which was held in the literature parlour of Sumy State University. Lecturers of the department of Germanic philology Iryna Kobyakova, Olena Nazarenko, Antonina Prokopenko along with students enjoyed the SCARY CELEBRATION. Students of the group PR-61 told everyone about the celebration of Halloween in different countries. Students of the group PR-62 performed a play about the Canterville Ghost, prepared some interesting riddles and jokes and the ghost itself treated the most active participants with sweets. Second year students showed some musical performances – they sang songs, played the guitars and the piano. Everyone who attended the event had a lot of SCARY FUN!

Halloween is a celebration observed in a number of countries on October 31st, the eve of the Western Christian feast of All Hallows' Day. Halloween activities include trick-or-treating, attending Halloween costume parties and carving pumpkins into jack-o'-lanterns.

 

World AIDS Day

1 грудня - всесвітній день боротьби зі СНІДом. День соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

В цей день студенти ІФСК провели у всіх корпусах СумДУ соціальні акції, головна мета яких — звернути увагу студентів на проблему ВІЛ/СНІД інфікування. Волонтери роздавали "червоні стрічки" - символ боротьби зі СНІДом.

"Не варто забувати, що перед СНІДом всі рівні. А люди, що страждають від цієї хвороби, потребують нашої підтримки. Залишайтеся людьми! СНІД не передається через дружбу!"

Фотографії з соціальної акції

 

Conceptual films. Movie marathons

Студенти факультету ІФСК започаткували традицію кінопереглядів концептуальних фільмів.

Розпочався "кіноальманах" 16 листопада зі стрічки "Капітан Фантастик", коли всі охочі поринули у світ інтелектуального мистецтва! А через декілька днів на глядачів чекала приголомшлива, надихаюча та хвилююча кінострічка "Я - початок" режисера Майка Кехілла.

Ви можете дізнатись про наступні кінопокази в нашій спільноті в вк

 

2х2. Сreative evening

Творчий вечір 2х2 - це Двоє людей, які читали авторські вірші та Дві музичні групи, що грали в акустиці. 7 листопада 2016 року в атмосфері творчості та душевного тепла для всіх бажаючих декламували свої вірші харизматичний, ідейний і навіть гострий поет - Сергій Чирков, та лірична, талановита Світлана Ступіна, а також надихали своїми піснями гурти BLISS IN THE VOID та ZOER

Детальніше про захід в нашій групі в вк

.
 
More Articles...