Студенти-журналісти вивчали досвід європейських мас-медіа

Студенти кафедри  журналістики та філології Анна Руденко та Юлія Ярич взяли участь у проекті «Крос-медіа та якісна журналістика» («Crossmedia and quality journalistic») програми «Tempus ІV», що проходив у м. Пассау (Німеччина). Протягом двох тижнів сумські студентки отримували нові знання з крос-медійної журналістики.

Що зазвичай робить типовий українець, потрапивши за кордон? Так-так, порівнює… Ціни, переводячи кожну цифру на свою валюту. Гостинність, пильно стежачи за поведінкою пересічних мешканців країни. Рівень життя, прикро ковтаючи безпорадність. А двадцять два студенти-журналісти із різних куточків України та Молдови, які взяли участь у проекті «Crossmedia and quality journalistic», порівнювали розвиток засобів масової інформації, технічну базу, перспективи розвитку та, врешті-решт, типового німецького журналіста із вітчизняним представником цієї професії.

Учасники проекту слухали лекції європейських теоретиків-практиків щодо загальних правил крос-медійної журналістики, виконували завдання, поставлені організаторами семінару: готували друковані, радіо- та відеоматеріали, демонструючи власне бачення Європи; вчилися тонкощам користування Adobe Photoshop, InDesign, Adobe Premiere та  Sound Forge. Окрім того, українські та молдовські студенти-журналісти побували у різноманітних видавництвах, на радіо- та телестудіях Баварії.

Так що ж щодо порівняння? Представниці сумської школи журналістики привезли із собою такі висновки: українська журналістика, зокрема у вишах, рухається у правильному напрямку, бо вона орієнтується на кращі західні зразки. Основна проблема більшості ВНЗ, де готують медійників, – застаріле устаткування та його нестача. Проте це не стосується кафедри журналістики та філології СумДУ. Дівчата говорять, що рівень їхніх знань, зокрема технічний, допоміг швидко і на професійному рівні виконувати поставлені завдання.

Маргарита Рилова, Анастасія Нємцева, ЖТ-02