Image1\ Image1\ Image1\

Кафедра журналістики та філології

Кафедра журналістики є випусковою на факультеті іноземної філології та соціальних комунікацій. Підготовку журналістів у СумДУ розпочато у 2004 році. Фахівці готуються для журналістської, публіцистичної, аналітичної, громадської та організаційно-управлінської діяльності в засобах масової інформації. Випускники зможуть працювати кореспондентами, репортерами, ведучими теле- та радіопрограм, копірайтерами, редакторами, головними редакторами, коректорами, керівниками в різних мас-медіа, у видавництвах, керівниками прес-служб в установах та на підприємствах.

Здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів. Відкрита заочна форма навчання. Студенти навчаються за новою спеціальністю «Реклама та зв’язки з громадськістю».

На кафедрі створена матеріально-технічна база (цифрова аудіо- й відеотехніка, комп’ютерний клас, радіостудія), є необхідне науково-методичне та навчально-методичне забезпечення, зібрана бібліотека, яка охоплює увесь навчальний процес, налагоджений конструктивний зв’язок із Інститутом журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка та представниками ЗМІ Сумщини.

При кафедрі діють науковий журнал «Філологічні трактати» та загальноуніверситетська газета «Резонанс», яка є практичною базою для студентів спеціальності «Журналістика».

Кафедра підтримує прагнення студентів набувати практичних навичок у позанавчальний час, організовує та проводить наукові конференції, проходження виробничої практики в ЗМІ області та за її межами. Це приносить свої результати: студенти-журналісти щороку перемагають в обласному етапі міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, на Всеукраїнських предметних олімпіадах (із української мови та журналістики); Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (із соціолінгвістики, видавничої справи та редагування, російської літератури, історії, образотворчого мистецтва).

У Сумському державному університеті організовані й працюють курси з підготовки потенційних абітурієнтів до зовнішнього незалежного тестування та для підготовки до творчого конкурсу. Заняття проводять висококваліфіковані викладачі кафедри. Щороку на курсах навчається більше 30 учнів 11-х класів загальноосвітніх шкіл області.

Перейти на сайт кафедри журналістики та філології>>