Image1\ Image1\ Image1\

Проекти та заходи

Ukrainian Fashion Week FW 18-19: враження, плани та перспективи

Студентки спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» вже встигли відпочити після волонтерської участі в Українському тижні моди, який проходив з 3 по 8 лютого 2018 р. в Києві. Тепер діляться досвідом співпраці з командою найбільшого міжнародного фешн-проекту в Україні. Найперше, для майбутніх менеджерів культури – це враження, адже вони на практиці випробовували свої сили та ділові якості. Організатори також залишилися задоволені. Якщо ще рік тому, на самому початку, Голова організаційного комітету Ірина Данилевська мала деякі сумніви щодо можливостей співпраці, то після FW 18-19 волонтерки отримали подяку, пам’ятні сувеніри та запрошення на наступний сезон.

Це дозволило будувати найближчі плани та визначати триваліші перспективи. Так, участь у двадцятому ювілейному Ukrainian Fashion Week FW 17-18 дозволила цього року планувати курсові роботи на прикладі проектної діяльності в фешн-індустрії. Це перший подібний досвід у рамках UFW. Крім того, досягнуто попередню домовленість про проходження в наступному році кращими волонтерами навчальної практики під безпосереднім керівництвом головного продюсера UFW Володимира Нечипорука. Зауважимо, що вчитися у професіонала такого рівня продюсуванню культурних проектів у сегменті культурних і креативних індустрій випадає не кожному. Тим почесніше, що рівень підготовки менеджерів культури в Сумському державному університеті високо оцінений і при надмірній завантаженості з нашими студентами готові ділитися знаннями та досвідом.

Висловлюючи вдячність волонтеркам із СумДУ та запрошуючи до подальшої співпраці, Володимир Нечипорук зауважив, що в Україні все змінюється, проте Українські тижні моди проходять щорічно й тим самим гарантують стабільність.

Українська фешн-індустрія розвивається, виходить на нові ринки, що вселяє впевненість у працевлаштуванні наших випускників.

 

У гості до казки

Новорічні свята приходять у кожен дім. І Сумський Дім дитини не має бути винятком. Тож студенти-перекладачі груп ПР-41 та ПР-51 вирішили влаштувати благодійну акцію та привітати малечу з Днем Святого Миколая та Новим роком. На малюків чекали іграшки, смачні сюрпризи, розфарбовки та інші цікавинки.

Малюки ж разом з вихователями підготували дивовижні виступи з яскравими костюмами, веселими віршами, танцями, співами і, звичайно, привітаннями. Радісні обличчя та щирі посмішки дітей запалили вогник свята і дали можливість відвідувачам поринути в атмосферу Нового Року. Особливих чарів святу надали святу Снігурка та Дід Мороз, які також завітали до маленьких сніжинок, їжачків та лисичок, у яких перевтілилися головні герої свята. Обидва візити виявилися надзвичайно зворушливими, адже щасливі дитячі очі та їх бажання провести з гостями якомога більше часу нікого не залишило байдужим. Всі малюки цього будинку – одна велика дружня родина, яка завжди рада бачити в своєму домі відвідувачів та дарувати їм своє тепло і ласку. Побажаймо ж їм здоров’я, щастя, усмішок та частіше відчувати теплоту небайдужих сердець.

 

Вечірка у стилі 1990-х

Студенти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» оригінально привітали студентів і викладачів кафедри психології, політології та соціокультурних технологій із наступаючим Новим 2018 роком. Майбутні менеджери культури організували веселу стилізовану вечірку. Дрес-код у стилі 90-х інтригував гостей заходу, зобов’язував готуватися до сюрпризів заздалегідь. Програма обіцяла бути насиченою.

Вбрана вогнями ялинка, антураж стилізованого кафе, веселі конкурси створювали святковий настрій. Безперечно, не обійшлося без дефіле та конкурсу на кращий образ із минулого. Потішили віршики про зиму та Новий рік. Таким чином, кожен бажаючий міг поринути в дитинство, показати свої таланти, отримати ласощі в подарунок. Додавали позитиву веселі конкурси, з якими зал впорався з заповзяттям і приємними спогадами про юність чи дитинство.

Художні номери-привітання до Нового року підготували та показали майбутні соціальні працівники та психологи. Щирі побажання миру, добра, успіхів звучали з вуст викладачів і студентів. Закінчилася вечірка імпровізованою дискотекою під музику 90-х. Учасники заходу забрали з собою в Новий рік хороший настрій і відчуття співпричетності до колективу рідної кафедри.

 

Соціальний Оскар СумДУ - 2017

Студенти факультету ІФСК, які стали переможцями конкурсу "Золотий інтеграл - 2017" показали свою постановку "Інший вимір" на церемонії нагородження "Соціальний оскар СумДУ", яка об’єднала можновладців, бізнесовців, громадських діячів та медійників, які працюють на благо людей і дбають про інтереси різних верств населення. Номінанти на премію ГО "Калинове гроно" високо оцінили таланти студентів: "Нас глибоко вразила вистава про людей з обмеженими можливостями та соціальна казка від першокурсників, майбутніх соціальних працівників! До речі, приз, у вигляді відкритої долоні, у якій лежать зелені листочки, придумали, створили і виготовили на 3D принтері студенти ІФСК. Ми були приємно вражені, яка у нас талановита, креативна та чуйна молодь!"

Понад 40 незалежних експертів (представників бізнесу, ЗМІ, громадських організацій і структур публічного управління та ноуковці у сфері «Соціальної роботи») визначали номінантів та переможців.

Сюжет ТРК "Відікон"

 

Кращий студент СумДУ - 2017

16 листопада в студентському клубі «Спортлайн» відбулася церемонія нагородження Кращих студентів Сумського державного університету, присвячена Міжнародному Дню студента.

Проректор з науково-педагогічної роботи та організації позанавчальної діяльності Олена Король вручила грамоти відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради за успіхи у громадській, спортивній та мистецькій діяльності студенткам факультету ІФСК: Анастасїї Вихровій та Дар’ї Даніловій.

Грамотою управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації нагороджена Вікторія Ковтун, магістрантка спеціальності "Переклад".

Також наших студентів було відзначено і за спортивні досягнення. Переможцем у номінації «Кращий спортсмен» став студент факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Олександр Колдовський, який захищатиме честь університету і в регіональному конкурсі «Кращий студент Сумщини-2017», який відбудеться 30 листопада у клубі «Діалог».

 

Студенти факультету ІФСК втретє за п’ять останніх років стали переможцями «Золотого інтегралу»!

Протягом двох днів – 8 та 9 листопада – Сумський державний університет перебував в «емоційній лихоманці». Причина тому – традиційний конкурс талантів для першокурсників «Золотий інтеграл». «Хто не був частиною «Інтегралу», той не навчався в СумДУ» – цей вислів давно вже став крилатим. Конкурс, де затанцюють ті, хто жодного разу не танцював навіть на дискотеці; заспівають ті, хто не співає навіть у дУші; претендентами на «Оскар» стануть найсором’язливіші; відкриють у собі неймовірні таланти найпасивніші. Словом, «Золотий інтеграл» – це емоція, натхнення, враження, тепло. «Золотий інтеграл» – це величезна дружня родина, яка щороку поповнюється.

Переповнена зала, схвильовані учасники, енергійні вболівальники, гомін… Нерви натягнуті, немов струна. Ще мить – і стане відомо, хто ж стане володарем омріяного кубка «Золотий інтеграл – 2017». На сцені – студентський ректор СумДУ Анастасія Гончарова, яка вже знає результати. Кілька хвилюючих хвилин позаду – і ось інтригу розкрито: утретє за останні п’ять років найталановитішим у Сумському державному університеті визнають факультет іноземної філології та соціальних комунікацій!Два місяці на холодній університетській підлозі, відчайдушні спроби сумістити тренування з навчанням, недосипання, недоїдання, творчі суперечки, збиті коліна – усе це в одну мить стає неважливим, коли на вустах застигла одна фраза: «Мій факультет виграв! Мій факультет найкращий!».

Детальніше...

 

Студенти-менеджери відкрили виставку, присвячену Казиміру Малевичу

У галереї мистецтв «Академічна» Сумського державного університету відкрилася незвичайна виставка «Шляхи творчості». Саме таку назву мала легендарна виставка у Конотопському краєзнавчому музеї 1991 року, яка започаткувала низку показів у Білопіллі, Сумах, Києві та Гданську, присвячених всесвітньовідомому художнику Казимиру Малевичу. Університетська галерея реконструювала конотопську виставку 25-річної давнини. До експозиції увійшли твори 19 художників з Сум, Києва, Харкова, Конотопа, Бурині (Україна), Ніцци (Франції), Бяльсько-Бяла (Польща), Таруси і Курська (Росія). Глядач може познайомитися з 28 творами графіки, живопису та декоративного мистецтва. Окремий розділ складають унікальні архівні матеріали (фотографії, афіші, запрошення), деякі з цих артефактів вже є справжніми раритетами.

Детальніше...

 

Майбутні менеджери культури досліджували парковий простір

Студенти другого курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» протягом першого модуля провели низку заходів, спрямованих на дослідження паркового простору міста Суми.Перша серія заходів планувалася як знайомство з соціальною та культурною інфраструктурою міських парків у польових умовах, проведення гендерного мапування паркового простору міського парку культури та відпочину ім. І. М. Кожедуба, аналіз ресурсів для оптимізації системи управління останнім.

Детальніше...

 

Коматичний індастріал: студенти ІФСК показали архітектуру між життям і смертю

“Коматичний індастріал” – арт проект із восьми фоторобіт, які показали вчора в галереї “АкадемART”. Усі знімки зроблені автором Кирилом Бондаренком на Зеніт 11.

Чому саме коматичний? Кома – це стан між життям та смерттю. Локаціями для фотографій стали (прим. ред – сумські) об’єкти в такому стані. Їх подальша доля, на жаль, невідома. Чому греки? Греки перенеслись у наш час та відшукали руїни колись працюючого індастріалу. Так само як сучасні археологи відшукують давньогрецьку культуру. Хочеться аби ця виставка змогла привернути увагу громади на архітектурну кризу свого рідного міста. На жаль, ми не змогли відзняти всі місця із «коматичною інфраструктурою», але щось має залишитись на майбутнє, – говорить Кирило Бондаренко.

 

Студенти-волонтери відвідали Штепівську спеціалізовану школу-інтернат

12 жовтня 2017р. відбувся волонтерський виїзд студентів СумДУ до Штепівської спеціальної школи-інтернату, до якого долучились і студенти спеціальності «Соціальна робота» групи СР-71: Кравченко Інна, Казанджиєва Олександра, Стрєльченко Ліза. Було проведено цікаву концертну програму та надано гуманітарну допомога у вигляді канцелярських наборів, настільних ігор, футбольних м’ячів, шоколадних цукерок, іграшок та іншого.

Загалом,це була поїздка сповнена змішаних емоцій. З одного боку, було шкода дітей, які живуть в школі-інтернат, з іншого - радість за те, що ми даруємо їм таке свято від якого у них з'являється посмішка на обличчі.

 

Студенти-психологи привітали всіх з Днем психічного здоров'я

У середу студенти групи ПЛ-71 та ПЛ-61 провели захід, приурочений до Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначається десятого жовтня. Головною метою було донести до людей актуальність проблеми психічного благополуччя , підняти їх обізнаність у даному питанні та створити затишну і довірливу атмосферу.

Студенти-психологи підготували невеличкий концерт, який містив у собі різноманітні пісні, флешмоб і найголовніше – інформацію щодо психічного здоров’я людини, яка стане у нагоді усім слухачам, адже психічне здоров’я- це запорука успішного і щасливого життя. У студентів СумДУ була можливість пройти різноманітні тести та виконати цікаві вправи, що допомагали людям пізнати себе краще й виявити свої сильні сторони. Окрім цього майбутні психологи роздавали листівки, де була висвітлена актуальна інформація щодо цього питання (як не впасти в депресію, зберігати життєвий оптимізм та інше). Також охочі отримували яскраві кульки зі смайлами, які мали підняти настрій своїм власникам та оточуючим.

Групи ПЛ-71 та ПЛ-61 чудово впоралися з поставленою задачею, адже неймовірно приємно було відірватися від буденності та бачити веселі й життєрадісні обличчя людей.

 
Більше статей...