Image1\

Проекти

У студентів спеціальності є можливість:

  • розробляти й координувати соціальні проекти;

  • реалізовувати проекти та програми на базі університетських центрів, лабораторій, служб соціального спрямування.

 

Святкування Дня матері в Сумах

У другу неділю травня весь світ святкує Міжнародний День матері. У цей день було проведено конкурс творчих шкільних робіт (есе та малюнків) на тему «Моя мама – професіонал».

На центральній вулиці міст усі бажаючі могли відвідати виставку робіт hand-made, виготовлених талановитими матерями, майстер-класи з виготовлення сувенірів для мами; виступ студії пісочної анімації; шоу мильних бульбашок; виставка робіт дітей з обмеженими можливостями; інтерактивні конкурси та розваги для усієї родини. На завершення свята студенти та волонтери СумДУ взяли участь в урочистому концерті.

 

День сім'ї

Дітлахи разом з батьками мали нагоду сфотографуватися з казковими персонажами, скористатися послугами фахівців бодіарту, взяти участь у танцювальних конкурсах, вікторинах, конкурсі дитячих малюнків «Моя сім’я найкраща». Усі учасники свята отримували повітряні кульки та наклейки з тематичним оформленням.

В рамках святкування відбувся також урочистий марш вулицею Соборною під лозунгом «Сумщина – край щасливих сімей». На святі панував піднесений настрій, молоді сім’ї та діти отримали багато приємних вражень.

 

Тиждень сімейного взаєморозуміння в Сумах

Це серія заходів, спрямованих на популяризацію сімейних цінностей. Прес-конференція, тематичне опитування молоді, зустріч з журналістами, висадка дерев у сквері «Дружба».

Серед заходів Тижня своєю «неформальністю» по-доброму відзначилась зустріч сімей «До родини на гостину» у прес-клубі. ід завершення Тижня студенти-волонтери СумДУ та активісти організації «Калинове гроно» започаткували сімейну традицію висаджування дерев. Цього разу 6 молодих кленів прикрасили весняний сквер «Дружба». В планах попереду – розширення ініціативи до щорічного висаджування зелених алей, як символу доброго початку, сім’ї та злагоди.

 

Англійська мова – дітям!

Щотижня діти в ігровій формі долучаються до нового для себе світу – англійської мови: вивчають її слова, щоденні діалоги та звикають все це робити без акценту. У Центрі підтримки сім’ї заняття проходять в комфортних умовах та доброзичливій атмосфері.

Ученими доведено, що дітям вивчення іноземної мови дається краще через те, що їх знання ще не настільки перевантажені, як у дорослих людей. Англійська для дітей - це перспективний внесок у їх майбутнє, який, без сумніву, знадобиться їм у дорослому житті та зробить світ для дитини більш відкритим.

«Гендерне спортивне орієнтування»

Щоб студенти не нудьгували, занурюючись у тему рівноправ’я чоловіків та жінок, створено наближені до життя тренінги. Так, вперше на Сумщині було проведено гендерне спортивне орієнтування на спортивній базі СумДУ у селищі Токарі. Учасники вчились домовлятись в парі та доглядати за дитиною.

 

Антитютюнова кампанія «Здорове навколишнє середовище»

Акція за здоровий спосіб життя «Замість цигарки – цукерка». Волонтери СумДУ привертала увагу перехожих незвичайною пропозицією загасити  й викинути палаючу цигарку, отримавши за це цукерку. Більшість сприйняла акцію позитивно, усвідомлюючи всі переваги здорового способу життя. Неабиякий вплив на любителів прикурити справили плакати, виготовлені волонтерами власноруч.

 

Фото-конкурс та конкурс есе серед студентів «Батьківство – це сучасно»

У ході конкурсу учасники та учасниці поглибили власні переконання щодо важливості  сімейних цінностей та своїми творами пропагували сімейні стосунки  та відповідальне батьківство. Роботи увійшли до аналітичного збірника «Соціальний портрет студентської сім’ї». 14 «героїв» есе отримали визнання важливості власного досвіду створення сім’ї.

 

«Стоп насильство!»

СумДУ долучився до проведення заходів з нагоди національної кампанії «Стоп насильству!» та всесвітнього руху «16 днів проти насильства». Учасниками виховної години стали школярі міських шкіл та волонтери. Протягом виховної години школярі в інтерактивній формі визначали, які стосунки між людьми є гідними, а які ганебними та такими, що принижують людську гідність; наводили приклади насильства та шляхи протидії цьому явищу, диференціювали різницю між насиллям та дотриманням дисципліни.

 

Проект «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах»

Загальною метою проекту є сприяння гендерній рівності, поширення практики створення рівних можливостей в отриманні професії молодими матерями-студентками у ВНЗ. Іншими словами - це апробація, вдосконалення та розширення моделі можливостей для поєднання навчання у вищій школі з сім'єю молодою матір’ю-студенткою. Ця модель виступає маркером гендерно-чутливої політики, соціального захисту та послуг по відношенню до вразливої групи - матерів-студенток з маленькими дітьми.

 

Кімната для студентів з дітьми «Студентський лелека»

Кімната з ігровою зоною, окремим місцем для занять, пеленальним столом, де буде зручно переодягнути дитинку або змінити підгузок, зробити масаж. Також для самих юних відвідувачів є зручний манеж, де можна безпечно та цікаво провести час.

 

«Мудрі батьки - щасливі діти»

СумДУ долучився до всеукраїнської кампанії «Мудрі батьки - щасливі діти» українського фонду «Благополуччя дітей».

Мета кампанії - захист дітей від жорстокого поводження шляхом популяризації відповідального батьківства та ненасильницьких методів виховання.

За підтримки «Nobody’s Children Foundation» в університеті  проходяться семінари для батьків дошкільнят «Без ляпаса: як з любов'ю та повагою визначити дитині кордони». В такий спосіб команда проекту допомагає сім’ям впоратись з їх вкрай відповідальним обов’язком  - вихованням дитини. Автори семінарів поставили собі за мету підвищити обізнаність батьків маленьких дітей щодо негативних наслідків фізичного покарання та інших форм жорстокого з ними поводження. На семінарах батьки відпрацьовують  практичні навички та методи встановлення в сім’ї позитивної дисципліни. Форми роботи дозволяють працювати з батьками як індивідуально, так і в групах.

 

Проект «By teaching we learn»

Створення освітнього простору для дітей, які перебувають на тривалому лікуванні та не ходять до школи. Дистанційне навчання, робота на базі лікувальної установи, заняття на дому.

Студенти створюють конспекти уроків, розміщують їх у соціальній мережі, проводять заняття з дітьми, не лише навчаючи їх, але й даруючи їм позитивні емоції, віру в майбутнє.